Petr Strnad - basová kytara


něco o mně: Jestli jste se někdo dostal s prohlížením našich stránek až sem, gratuluju!

Ale vážně.

Pocházím z hudební rodiny tak napůl. Myslím to tak, že táta býval (už nehraje) aktivní a uznávaný muzikant a takzvaný sluchař, kdy svým kolegům hráčům psával noty. Já a moji sourozenci jsme jako děti samozřejmě byli u toho. Vyrůstal jsem v době, kdy působil v kapele ARTICULUS a tam také v roce 1986 skončil. No a máma se nikdy nijak hudebně neprojevila a asi nikdy neprojeví. A jak táta říkal: Máma má absolutní hudební hluch. :-) Promiň mami. :-) A tak jsem odkojen Steviem Wondrem, Joe Cockerem, Al Jarreau, jazzem, soulem a v rádiu vesele pouštěli Víťu Vávru, che!

Ve třinácti jsem hrál ve skupině Nouzový Východ (na kytaru!?) a to byla vlastně moje první zkušenost s hraním v kapele. A pak už se to se mnou vezlo. V dalších kapelách jako Monument, EKG, či Ronáta jsem hrál na bicí, kdy scénář byl vždy stejný. Oslovili mě, já odmítnul. Pak znovu se slovy: "To zvládneš!" A tak jsem šel. Někde chvíli, někde i pár let. Ale na bicí mě to nikdy nebavilo. Hokna jak hovado a člověk nemůže ani poodejít. Jednou takhle hrajem s Ronátou a Jirka Smrž - basák při hře zvolá: "CIZRNA!" a prdne si. No a já nemůžu ani poodejít. To je spravedlnost? Kdepak bicí.... Pravda, s Ronátou jsem si zahrál i na klávesy a na basu, ale to je dlouhá historie.

Basa mě vždycky lákala. Ale říkal jsem si: "Hraje se na to prstama." A co ten můj ukazovák, co vypadá jak penis a nedá se s ním hrát?? No a jednou jsem viděl v televizi černocha, co nemá ruce. Hrál na basu nohama vleže a ještě ten čů.... u toho hrál na foukačku! Tak si říkám: "Když můžeš hrát na basu ty, tak já taky!" A bylo to. Koupil jsem basu až z daleké Číny za necelých 8.000,- CZK a jal se přihlásit do školy, aby mě tam teda něco naučili. (Panu Vlastovi Malému děkuji za vše, co mě naučil). Postupem času jsem se tedy přes legendární kapelu LAZARET a posléze méně známou kapelu Třetí Ucho propracoval k angažmá zde. YELLOWHAMMER. Historie naší kapely je dlouhá a trnitá, proto jsme všichni rádi, že existuje! HOWK.

Snad jsem tady nezabral moc GIGA.
 

Vybavení: Basa: v hodnotě nových čtyř strun...
Aparát: vyšeptaný KETNER
Prsty: mám
Trsátko: nemám
Zpěvník: nemám
Šňůra: dárek od našeho Pavla Strnada
Ladička: dárek od našeho Pavla Strnada
                                                        (Srdečný dík Pavle!)  

Koníčky: basa, pivo, rum  


Copyright © 2014, Yellowhammer. All Rights Reserved.